Dil Seçimi

YALTES, 29-31 Mart’ta DIMDEX 2010 Fuarına Katıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen uluslararası denizcilik ve savunma fuarı (DIMDEX 2010); orta doğu, kuzey Afrika ve Türkiye’den denizcilik ve savunma sanayi firmaları ile bölge deniz kuvvetleri komutanlarını savunma konferansı bağlamında  Katar - Doha Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. YALTES ilk kez katıldığı fuarda, Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın liderliğinde, Türkiye’nin önde gelen savunma  sanayi firmaları’nın arasında yerini aldı.

Fuarı oldukça olumlu gelişmelerle tamamlayan YALTES, GENESIS, MILGEM, EPKIS, ESSM, YTKB, IMSS, 3B Radar Entegrasyonu gibi Türk Deniz Kuvvetleri için gerçekleştirdiği projeleri ile Savaş Sistemleri ile Entegre Platform ve Köprüüstü Sistemleri üzerindeki uzmanlığını sergiledi.

YALTES, fuar boyunca; Milli Savunma Bakanı, Savunma Sanayii Müsteşarı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Harp Filosu Komutanı ve Genelkurmay Başkanlığı’ndan ziyaretçileri standında ağırladı. Katar ve Çevre ülkelerden gelen pek çok yabancı üst düzey delegasyon üyeleri de ziyaretçiler arasında yer aldı.